Lehká montovaná dřevostavba zvládne i drsnější klima

Dům tradičního tvaru s fasádou v kombinaci omítky a dřevěného pláště na první pohled do prostředí šumavské vesnice dobře zapadá. Lehká montovaná dřevostavba díky svým nízkoenergetickým parametrům skvěle zvládne i zdejší drsné klima.

Volba místa byla jednoduchá - náš hostitel má k této lokalitě dlouholetý vztah, protože odtud pochází, a jeho pozemek v klidné poloze s příhodnou jižní orientací a hezkým výhledem byl pro stavbu rodinného domu jako stvořený. Zato cesta k montované dřevostavbě byla poněkud klikatá.

„Stanovili jsme si velikost domu, počet a druh místností. Chtěli jsme, aby dům dobře zapadl do okolí, tedy spíše tradiční architekturu se sedlovou střechou. Původně jsme si představovali roubenku, ale ta by v této velikosti vyšla na 10 miliónů korun," vysvětluje náš hostitel.

„Proto jsme se orientovali spíše na dodavatele montovaných staveb. Dodávka na klíč včetně základové desky nám ušetřila hodně času, samotná montáž hrubé stavby byla realizována během tří dnů a výstavba domu trvala jen tři měsíce."

Celý článek na: novinky.cz

 

 

facebook Berkucio